Makina Gruplarımız ► Shredder ► GranülatörKonveyörAyrıştırıcı

Shredder'lar


Orijinal, düşük hızlı, yüksek torklu shredder'lar, Türkiye'de sadece Eurohansa, Inc. temsilciliği sayesinde HSK Hidrolik Ltd.'ten temin edilebilir. Günümüzde bu tip makinaları bir çok üretici sağlamaktadır. Ancak, sadece bir tane ORİJİNAL olabilir. Hemen hemen hepsi aynı görünümde ve işleyişte görünse de, gerçekte fark, makinanın uzun süreler başlangıçtaki verimlilikle işlerliğini koruması detayında yatmaktadır. ZENO düşük sesli shredder'lar, 25 yıllık üretim ve işletim tecrübesinin sonucudur. Düşük hızlı, tek-şaftlı rotor shredder'larımız, 80'in üstünde standart boyut ve konfigürasyonda mevcuttur. Her biri uygulama tercihlerine bağlı olarak, bir çok komponentle birlikte kurulur. Sürekli kopyalamalarına rağmen hiç bir diğer üretici, düşük hızlı ZENO shredder gibisini size sağlayamaz!


Bir çok boyut ve konfigürasyonda sistemimiz olduğunu söylediğimizde, uygun rotor ve makina boyutunu, hatta hangi makina zamanlamasını nasıl seçeceğiniz konusunda endişelenmeyiniz. Biz bunun için varız. Bizimle temasa geçiniz ve nasıl bir çözümün uygun olacağını tartışmaya başlayalım. Hangi maddelerin geri dönüşümünü yapmak istediğinizi, miktarını ve hangi boyutlara indirmek istediğinize göre, size en uygun makina boyutu ve tipini önerelim. Aşağıda 100'den fazla boyuttaki shredder'larımızdan 9'unun detay bilgilerini bulabilirsiniz.


Örnek TS110 ve TS135 shredder videoları için tıklayınız.


Shredder Modellerimiz:
ZTLP/ZTLL 24    ZTLP/ZTLL 32    ZTLP/ZTLL 40
ZTLP/ZTLL 47    ZTLP/ZTLL 55    ZTLP/ZTLL 63
ZTLP/ZTLL 72    ZTLP/ZTLL 80    ZTLP/ZTLL 100

Detay bilgilerini görmek istediğiniz shredder modelini tıklayınız.
Shredder'larımızın Ortak Özellikleri

Dişli Kutusu Güvenlik-kesici Güvenlik sistemi: Şanzıman Tork Limitleyici Ünite Besleme Kazanı: 2500mm x 1900mm x 1000mm

Makine Gövdesi: Gaz altı kaynakla işlenmiş Ağır-Hizmet Tipi Çelik Profil ve monoblok çelik plakalar ile imal edilmiştir. Kesici Üniteler direkt monoblok çelik rotor üzerine gene monoblok bıçak tutucu ceplere direkt civatalıdır. Bu kesiciler, elmas şeklinde dizilmiş ve direkt ANVIL sistem üzerinde kesme yaparlar. Ayarlanabilir Anvil Sistemi, ZENO tarafından patentlenmiş özel bir kesim sistemi olup, bıçak ömürlerini ve kapasiteyi malzeme cinsine göre 4-10 kere gibi oranlar da, yani çok önemli ölçüde arttırırlar.

Rotor ve Kecisi sistemi: 25 yıllık tecrübe liderliğinde Alçak Hızlı, Yüksek Torklu tek şaftlı shredder'ler üreten ZENO, rotor kompozisyonu ve kesici ünitelerin, bu rotorlara bağlanma şeklinin ne kadar önemli olduğunu tecrübeleri ve deneyleri sonucunda çok iyi bilmektedir. ZENO tarafından imal edilen shredder rotorları, tek parça çelik milin, makinalarda işlenmesi ile üretilir. Geliştirilmiş bıçak tutucular tek parça çelikten imal edilmiş olup, direkt rotor üzerine işlenmiş ceplere bağlanmaktadır. Bu işlem sırasında hiç bir kaynak prosesi yoktur. Her bir kesici ünite, rotor üzerinde kendine ait ceplere yerleştirilmiştir.

Rotor fotoğrafları:Rotor-1, Rotor şaftı, Rotor şaftı-2, Rotor-4, Rotor-5

Oransal Besleme Kontrolu: Hidrolik bir itici ünite, atık malzemeyi monoblok çelik rotor ve kesici üniteler üzerine yükler. ZENO Shredder'larda bu sistem, Oransal Besleme Kontrolü ile sağlanır. Makina ana motorun amperajını ölçen bir elektronik kontrol ünitesi ile donatılmıştır ve bu elektronik kontrol unitesi, ana motorun tam yük altında çektiği amperajı devamlı ölçerek, hidrolik besleme ünitesini kontrol eder ve makinanın aşırı beslenmesine engel olur. Gerektiği kadar besleme yaparak, makinanın aşırı yükleme sonucu durmasını ve zarar görmesini engeller. Bu işlemlerin tamamı PLC (Program Logic Control) Ünite tarafından işlenir, kontrol edilir ve ikincil bir akıllı ünite tarafından hidrolik güç ünitesine aktarılır. Bu ayarlar kullanıcı tarafından çok kolay bir şekilde değiştirilebilir.

Elektrik panosu: Elektrik panolarımız State-Of-Art’tır. Panolarımız da, kolaylıkla bulunabilmesi ve yüksek kaliteleri nedeniyle Siemens PLC’ler ile Mueller Kontaktör‘ler kullanılmaktadır. Müşterilerimizin özel talepleri olursa, istenen marka komponentler ile özel dizaynlar da tarafımızdan yapılmaktadır.